Detail aktuality

19.09.2019

Začala rekonstrukce silnice mezi Cvikovem a Lindavou

Za rok by měli obyvatelé Cvikova a Lindavy jezdit mezi těmito dvěma místy na Českolipsku po lepší silnici. Začíná totiž rekonstrukce silnice III/26836, která tudy prochází. Hotovo má být v polovině příštího roku.

Oprava se týká úseku o délce necelého pět a půl kilometru. „Dojde ke srovnání šířky tak, aby odpovídala rozměru stanovenému pro tuto kategorii silnice. Rekonstrukce zahrnuje také zpevnění krajnic, obnovu a doplnění bezpečnostního zařízení, výměnu svislého a vodorovného dopravního značení, pročištění příkopů a rekonstrukci třiatřiceti propustků a pěti opěrných zdí,“ uvedl náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek Jan Sviták.

Rekonstrukce komunikace vychází ze zpracované diagnostiky vozovky a uskuteční se ve dvou variantách. V místě, kde nebude zásah do vozovky v celé šíři, bude provedena recyklace za studena. Tam, kde bude zásah do stávající vozovky větší, dojde ke kompletní rekonstrukci spojených s položením celoplošných asfaltových vrstev.

Stavbu kraj hradí v celé výši ze svého rozpočtu, jelikož na úsek silnice nejde uplatnit státní ani evropská dotace. Cena činí 102.086.355,62 korun včetně DPH. Rekonstrukce potrvá 270 dní.

zpět na seznam
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace