Veřejnost může připomínkovat návrhy jízdních řádů pro další období

08.09.2022 0:00

Od 11. prosince letošního roku se opět na téměř rok mění jízdní řády. Veřejnost má proto do konce září 2022 možnost připomínkovat jejich návrh na adresu koordinátora veřejné dopravy v regionu – KORID LK.

Ke změnám jízdních řádů pro rok 2023 dojde sice až 11. prosince 2022, ale již nyní návrhy zveřejňujeme, aby byl prostor se s nimi seznámit. Prosím občany, aby nepoužívali pro připomínky facebookové stránky, ale kontaktovali přímo společnost KORID LK,“ uvedl statutární náměstek pro dopravu Jan Sviták.

Seznam jízdních řádů autobusových linek je na adrese: https://new.iidol.cz/aktuality/navrhy-jizdnich-radu-pro-obdobi-2022-2023/.

Do 30. září 2022 lze připomínky zasílat na e-mail: info@korid.cz nebo písemně na adresu koordinátora KORID LK, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec.

Liberecký kraj žádá veřejnost, aby ve svých námětech uváděla zejména tyto informace:

• spoj (linka/trať a číslo vlaku, nebo čas a směr jízdy)
  • za jakým účelem spoje využívá
  • pokud nevyhovuje navrhovaná časová poloha, uvést potřebný čas dojezdu/odjezdu
  • případně počet cestujících, kterých se požadovaná změna týká