První červnový týden přinese objížďky. Liberecký tunel čeká údržba

26.05.2022 0:00

Tradiční běžná údržba libereckého tunelu na silnici I/35 se blíží. Začne ve středu 1. června a s omezením musí řidiči počítat nejpozději do středy 8. června. Doprava pro oba směry bude vždy převedena do druhého tubusu tunelu.

„Bude provedeno čištění a mytí betonových konstrukcí tunelu, u kterých vlivem výfukových zplodin dochází ke korozi. Očistou projde také kanalizace, dojde také k údržbě osvětlení a opravám výtluků na silnici,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Údržba je rozdělena na části. Doprava pro oba směry bude převedena vždy do druhého jízdního pásu silnice I/35. V termínu od 1. do 4. června bude zcela uzavřen tubus ve směru na Děčín, Od 5. do 8. června bude uzavřen tubus směrem na Prahu.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz