Detail aktuality

14.07.2020

Liberecký kraj zajistil posílení oblíbených turistických vlaků z Liberce a Turnova na Maloskalsko v Českém ráji

Vše nasvědčuje tomu, že letošní letní prázdniny budou ve znamení tuzemských dovolených a výletů po českých památkách. Kromě plánovaných sezónních vlaků linek L24 Liberec – Doksy, L35 Liberec – Jičín a letošní novinky přímých osobních vlaků z Rovenska pod Troskami do Malé Skály se mimořádně posílilo víkendové spojení linky L3 z Liberce přes Český ráj do Staré Paky.  

„Již od června sledujeme zvýšený zájem o nabídku turistických spojů po našem kraji. Počínaje letními prázdninami jsme tradičně zavedli další sezónní linky a spoje, ale ukazuje se, že zájem výletníků musíme pokrýt i mimořádnými posilami,“ informuje Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

„Vlak dopravce ARRIVA s odjezdem z Liberce v 8:30 jede ve spojení dvou motorových jednotek Desiro,“ vysvětluje Otto Pospíšil, zástupce ředitele organizátora dopravy KORID LK a dodává: „Tím došlo ke zdvojnásobení kapacity pro cestující i jízdní kola, která jsou na lince také často přepravována.“ Odpoledne se posilová jednotka vrací zpět do Liberce a zvyšuje tím opět kapacitu nabídnutého spojení. Mimo to je také posílena vlaková četa a prodej jízdních dokladů zajišťují dva průvodčí nejen na posíleném vlaku, ale v průběhu dne na dalších vlacích v nejvytíženějším úseku v okolí Dolánek. Po dosavadních zkušenostech navíc dojde k úpravě odbavovacího zařízení, kdy bude možné vydávat takzvané multijízdenky pro více osob najednou.

„Těší nás, že dopravce ARRIVA vlaky dokázal rychle reagovat. Cestujícím tím dal signál, že veřejná doprava je pro volnočasové aktivity atraktivní službou,“ konstatuje Jan Sviták. Operativní posílení vlaků umožňují Libereckému kraji nově koncipované smlouvy s dopravci, které platí od prosince. Mimořádné posily nejsou však jen na vlacích. Například u oblíbeného autobusu 650 na přepravu jízdních kol na Smědavu jezdí zpravidla každé ráno dvě vozidla najednou.

TZ: KORID LK

zpět na seznam

Zadejte text

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace