06.01.2020

Dopravce ARRIVA vlaky zařadil do své flotily další nízkopodlažní motorovou jednotku Siemens Desiro

V úterý 17. prosince odpoledne byla do flotily vozidel dopravce ARRIVA vlaky zařazena další nízkopodlažní motorová jednotka Siemens Desiro. Jde o čtvrté vozidlo tohoto typu, které zajišťuje provoz na regionálních linkách L3 Liberec – Stará Paka, L5 Stará Paka – Lomnice nad Popelkou a nově i na lince L31 Železný Brod – Tanvald. Zařazením čtvrtého nízkopodlažního vozidla se déle rozšiřuje dostupnost vlaků pro osoby se ztíženou schopností pohybu a orientace. „Červená“ Desira budou na linkách v Libereckém kraji jezdit pouze v prvním roce. Následně dopravce nasadí již trvalou flotilu vozidel stejného typu.

TZ: KORID LK

Mgr. Filip Trdla